“Hacker’ın Kulağı Var!: Kurumsal Verilerin Sızdırılması ve Siber Saldırılar“ Webinarına Davetlisiniz!

Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği (TBİD) tarafından yürütülen Dijital Güvenlik projesi dördüncü webinar ile devam ediyor! 25 Nisan Pazar günü saat 21:00’de yapılacak  “Hacker’ın Kulağı Var!: Kurumsal Verilerin Sızdırılması ve Siber Saldırılar“ başlıklı webinarın alt başlıkları şu şekilde:

Hamza Şamlıoğlu

  • Veri Sızıntıları
  • Siber Güvenlik Alanındaki Saldırılar
  • Sosyal Medya Firmalarındaki Verilerimiz
  • Facebook Veri Sızıntısından Örnekler
  • Gerçek Hayattan Örnekler

Betül Yaldız

  • Covid-19’un Getirdiği Virüsler
  • Zararlı Durum Tespiti
  • Kişisel Verilerin Korunması
  • STK’lar için Veri Güvenliği

Bu webinarda Betül Yaldız ve Hamza Şamlıoğlu sunumlarını yapacak, moderatörlüğü ise TBİD‘den Ramazan Subaşı üstlenecektir. Son kısımda ise soru/cevap bölümü olacaktır. Webinara aşağıdaki formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Çevrimiçi olarak Zoom üzerinden yapılacak olan bu webinara, kişisel bilgisayarlar (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) üzerinden katılım sağlamanız ve gerekli teknik donanıma (kamera, mikrofon vb.) sahip olmanız gerekmektedir. Webinara katılım sınırlı olacaktır. Katılımı onaylanan kişilere webinardan bir gün önce bilgiler ve onay maili gönderilecektir.

Katılımıcılar Hakkında:

Hamza Şamlıoğlu

Birçok firmada IT uzmanı olarak görev yapan Şamlıoğlu, on yılı aşkın bir süre bilişim sektöründeki kariyer yapmıştır.

Şamlıoğlu, 2015 sonu itibari ile marka tarafına geçerek siber güvenlik firmalarında İletişim Direktörü görevlerini üstlenmiştir.

Siber güvenlik sektöründe birçok markaya hizmet verdiği gibi Sertifikalı Siber Tehdit İstihbaratı Analisti (CTIA) olmuştur.

Bugüne kadar birçok üniversitede ve sektörün önemli dijital medya konferanslarında Sosyal Medya Analizi, Sosyal Medya ve Bloglar, Sosyal Medya’da Güvenlik, Sosyal Medya Takibi ve Analizi, Giyilebilir Teknolojiler ve Mobil Teknolojiler konularında eğitimler ve seminerler vermiştir. Aynı zamanda yüzden fazla üniversitede eğitimler ve seminerlere konuşmacı olarak katılmıştır.

Şamlıoğlu, Dmoz platformunda (Open Directory Project) 8 yıl boyunca gönüllü olarak editörlük yapmıştır. Aynı zamanda 2014 yılında USMED (Uluslararası Sosyal Medya Derneği) derneğine yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik görevlerini üstlenmiştir. Gönüllü çalışmalarında (TÜSODER) Tüketici Sorunları Derneği’nde de devam eden Şamlıoğlu Yönetim Kurulu üyesi ve Bilişim Komisyonu Başkanlığı görevlerini de üstlenmiştir.

İlginizi çekebilir:  Pandemi Sürecinde Akademik Dolandırıcılık

Bugün Privia Security Siber Güvenlik firmasında CDO görevini yerine getirirken, Okan Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak da kariyerine devam etmektedir.

Betül Yaldız

Siber Güvenlik Araştırmacısı/ Developer

İskenderun Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümün mezunu. Siber Güvenlik alanında SOC (Security Operation Center) Uzmanı olarak sektörde görev aldı. Şu anda farklı firmalara Developer olarak destek vermekte. Siber Güvenlik alanındaki gelişmeleri yakından ederek farklı alanlarda çalışmalarını devam ettirmektedir.

Yazar Hakkında

Dijital Güvenlik

Dijital Güvenlik, kişisel veri güvenliği, gizlilik, iletişim teknolojileri ve sosyal medya üzerine gelişmeleri paylaşan bir haber sitesidir. Dijital Güvenlik, tarafsız ve veri odaklı haberler, yazılar, makaleler yayınlar.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız