GetContact Hacklendi İddiası: 700 Milyon Kullanıcıya Ait Veri.

Güncelleme:

GetContact yetkilisi Mustafa Vardalı Twitter hesabından ilgili sızınıtının GetContact uygulmasından değil TurkContact adlı başka bir uygulamadan olduğunu bildirdi

 

Hackerların veri sızıntılarını duyurmak ve satmak için kullandığı sitelerin birinde GetContact’ın hacklendiği ve 700 milyon kullanıcıya ait verinin hackerlar tarafından ele geçirildiği bilgisi yer aldı. Hackerlar yaptıkları paylaşımda şirket yetkilileri ile iletişime geçtiklerini ama ciddiye alınmadıkları bu nedenle şirketin üst düzey yetkilileri ile bazı ünlü isimlere ait telefon numaralarını paylaştılar.

Hackerlar ayrıca haberin yayılması için bazı kişilere doğrudan Whatsapp uygulması üzerinden teması geçerek hack haberini isterlerse twiitter üzerinden paylaşabileceklerini ilettiler. GetContact yetkililerinin kendileri ile iletişime geçmemesi durumunda 5 milyon kullanıcıya ait verinin açık olarak paylaşılacağını dile getirdiler.

İlginizi çekebilir:  Koronavirüs Nedeniyle Evden Çalışanlar İçin 5 Güvenlik İpucu
Etiketler:

Yazar Hakkında

Dijital Güvenlik

Dijital Güvenlik, kişisel veri güvenliği, gizlilik, iletişim teknolojileri ve sosyal medya üzerine gelişmeleri paylaşan bir haber sitesidir. Dijital Güvenlik, tarafsız ve veri odaklı haberler, yazılar, makaleler yayınlar.

Yorum yazın

Yorum yazmak için tıklayınız