VPN kullananlar için özel Firefox sürümü yayınlanıyor

Mozilla, özellikle VPN kullananları düşünerek yeni bir Firefox sürümü hazırlıyor. Bu sürüm yayınlandığında kullanıcılar herhangi bir VPN uygulamasına ihtiyaç duymadan, sadece ilgili özelliği aktif hale getirerek VPN hizmetini kullanmaya başlayabiliyor. Ancak Firefox’un bu hizmeti ücretli olacak.

Mozilla, Firefox’un yeni sürümünde özel bir VPN servisini kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Firefox’un internet sitesinde keşfedilen gizli bir sayfa, kullanıcılara hizmete üye olmak için bir fırsat sunuyor ancak üyelik tuşu tıklandığı zaman ilgiyi ölçmeye yönelik bir ankete yönlendiriyor.

Bu anketi geçtiğinizde “Firefox’un VPN beta özelliği sunulduğunda” şeklinde bir bilgilendirme almayı tercih edebiliyorsunuz. Böylece VPN özelliği için haberdar olan ilk kullanıcılardan biri olma şansınız oluyor. Mozilla daha önce de Proton VPN’nin Premium hizmetini Firefox içerisinde sunmak için denemeler yapmıştı ancak yeni Firefox Private Network, Mozilla tarafından geliştirilen tamamen farklı bir VPN hizmetine benziyor.

Firefox’un VPN özelliğini kullanmak isteyenler için aylık 12.99 dolarlık ücret almayı planladığı da gelen bilgiler arasında.

İlginizi çekebilir:  İnternetten annenize hediye alırken dikkat edin!

Yazar Hakkında

Dijital Güvenlik

Dijital Güvenlik, kişisel veri güvenliği, gizlilik, iletişim teknolojileri ve sosyal medya üzerine gelişmeleri paylaşan bir haber sitesidir. Dijital Güvenlik, tarafsız ve veri odaklı haberler, yazılar, makaleler yayınlar.