Hakkımızda

We Are Social ve Hootsuit tarafından hazırlanan “2018 Küresel Genel Bakış” raporuna göre; İnternet kullanımı, mobil trafik ve çevrimiçi olma oranları küresel olarak artıyor. Aynı zamanda TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından hazırlanan bir başka rapora göre internet kullanımı ve internet erişimi de Türkiye arasında her geçen yıl artmaktadır. Nisan 2017’de TÜIK Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması, 2017 sonuçlarına göre hanelerin% 80,7’sinin internete erişimi mevcut. Bu oran 2016 yılının aynı ayında %76,3 idi. Türkiye’nin interneti ne kadar kullandığı kadar nasıl kullandığı da önem taşımaktadır.

Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği (TBİD) olarak iletişim, medya ve internet alanlarıyla ilgili çalışmalarımızla toplumsal değişime katkı sunmayı, ulusal ve uluslararası eğitim programlarımız ve projelerimiz ile birlikte bireyleri geliştirmeyi amaçlıyoruz.

DijitalGüvenlik.org projemizde herkesin internet ve teknoloji kullanımını güçlendirirken, bilgi güvenliği, sosyal medya güvenliği ve kişisel verilerin önemini destekliyoruz. Dijital araçlar çeşitlendikçe, internet ve teknoloji kullanımının kullanımı ve dijital güvenliğin önemi özellikle aktivistler ve gazeteciler için daha da önem kazanıyor.

Kişisel veri güvenliği, gizlilik, iletişim teknolojileri ve sosyal medya üzerineki gelişmelerden haberdar olmak için dijitalguvenlik.org sitesini ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.