Hakkımızda

We Are Social ve Hootsuit tarafından hazırlanan “2018 Küresel Genel Bakış” raporuna göre; İnternet kullanımı, mobil trafik ve çevrim içi olma oranları küresel olarak artıyor. Aynı zamanda TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından hazırlanan bir başka rapora göre İnternet kullanımı ve İnternet erişimi de Türkiye arasında her geçen yıl artmaktadır. Nisan 2017’de TÜIK Hane halkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması, 2017 sonuçlarına göre hanelerin% 80,7’sinin İnternete erişimi mevcut. Bu oran 2016 yılının aynı ayında %76,3 idi. Türkiye’nin İnterneti ne kadar kullandığı kadar nasıl kullandığı da önem taşımaktadır.

DijitalGüvenlik.org olarak iletişim, medya ve İnternet alanlarıyla ilgili çalışmalarımızla toplumsal değişime katkı sunmayı, ulusal ve uluslararası eğitim programlarımız ve projelerimiz ile birlikte bireyleri geliştirmeyi amaçlıyoruz.

 Herkesin İnternet ve teknoloji kullanımını güçlendirirken, bilgi güvenliği, sosyal medya güvenliği ve kişisel verilerin önemini destekliyoruz. Dijital araçlar çeşitlendikçe, İnternet ve teknoloji kullanımının kullanımı ve dijital güvenliğin önemi özellikle aktivistler ve gazeteciler için daha da önem kazanıyor.

Kişisel veri güvenliği, gizlilik, iletişim teknolojileri ve sosyal medya üzerindeki gelişmelerden haberdar olmak için dijitalguvenlik.org sitesini ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.