Şifreleme Oyunu: Bölüm:2 Şifreli Cihaz ve Şİfreli Hizmetler:4

BÖLÜM 2: ŞİFRELİ CİHAZ + ŞİFRELİ HİZMETLER

Güvenliği için derinden endişelenen Simge, barınaktaki uzmanlara danışıyor. Uzmanlar daha önce bu tür davranışları gördüklerini söylüyorlar ve eski partnerinin kendisini telefonundan takip eden bir casus yazılım yükleyip yüklemediğini anlamak için telefonunu analiz ettirmelerini tavsiye ediyorlar. Simge ne yapıyor?

YENİ TELEFON ALIYOR


Bu güvenli bir seçim olabilirdi, ancak yine de bazı riskler var.

Simge, yeni bir telefon almaya karar verdi, ancak eşinin şifresini tahmin ettiğini ve onun evi terk etmeden hemen önce gizlice telefonuna casus yazılım kurduğunu bilmiyor. Simge, yeni telefonunu aldığında kullandığı internet hizmeti eski telefonundaki tüm kayıtlı verileri ve uygulamaları yeni telefonuna transfer etti. Casus yazılım bu yüzden arka planda sessizce çalışmaya devam ediyor. Simge başka bir sığınağa taşınsa da, eski partneri onu takip ediyor ve tehdit etmeye devam ediyor. Tekrar deneyin.

TELEFONUNU KONTROL ETTİRİYOR

Bu daha güvenli bir seçimdi. Simge muhtemelen kontrol ettirene kadar telefonunu kullanmamalı.

Kadın sığınma evi, onun telefonunu analiz edebilecek bir servise yönlendirdi. Telefonla ilgili rapor bir hafta sonra geldiğinde, telefonda casus yazılım olduğu ortaya çıkıyor. 

Ne yazık ki, şifreleme özelliği, telefonunuza ve kullandığınız internet uygulamalarına kolay bir parola koyduğunuzda tahmin edilebiliyor ve kırılabiliyor.

DEVAM

 

TELEFONUNU KULLANMAYA DEVAM EDİYOR


Bu riskli bir seçimdi. Fei telefonunu kullanmaya devam etmeye ve başka bir yere taşınmaya karar verir, ancak eşi yeni sığınağa geldiğinde ortaya çıkar. Numarasını değiştirip tekrar hareket ediyor, ama onu takip etmeye ve tehdit etmeye devam ediyor. Tekrar deneyin.

< GERİ