Dijital Güvenlik Günleri başlıyor: Facebook Krizinin Ardından; Dijital Güvenlik #1

Dijital Güvenlik Projemiz kapsamında dijital güvenlik günlerimizi başlatıyoruz. İlk etkinliğimiz 6 Mayıs Pazar İstanbul Kadıköy’de olacak. Etkinlik ile ilgili detayları öğrenmek ve etkinliğe katılmak için buraya tıklayarak kaydınızı yapabilirsiniz.

Facebook Krizinin Ardından; Dijital Güvenlik #1

Kişisel verilerin korunmasına dair dünyadaki ve Türkiye’deki durum: Türkiye’de Kişisel Verilerin Korunması Kanunu nedir, ne değildir, kişi ve kurumlar için ne ifade ediyor?

Avrupa Birliği’nin konu hakkındaki yeni kanunu olan Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nde (GDPR) Türkiye’deki kanundan farklı neler var, GDPR farklı neler getiriyor?

Cambridge Analytica skandalıyla ortaya çıkan Facebok krizi sonrası internette kişisel verilerimizi nasıl koruyabiliriz? Dijital güvenliğimizi nasıl sağlarız?

Bir Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği projesi olan dijitalguvenlik.org‘un ilk etkinliği 6 Mayıs 2018’de gerçekleşiyor!

Program

  • 13:00 – 13:15: Derneğin ve Dijital Güvenlik Projesinin Tanıtımı
  • 13:15 – 14:30: Kişisel verilerin korunmasına dair Dünyadaki ve Türkiye’deki durum
  • 14:30 – 15:00: Kahve Arası
  • 15:00 – 16:30: Facebook Krizi Sonrası Dijital Güvenlik

Yer

Tasarım Atölyesi Kadıköy, Dijital Güvenlik #1 etkinliğine ev sahipliği yapacaktır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

İlginizi çekebilir:  Türkiye’de ebeveynlerin %42’si internet bağımlılığı konusunda endişeli

Yazar Hakkında

Dijital Güvenlik

Dijital Güvenlik, kişisel veri güvenliği, gizlilik, iletişim teknolojileri ve sosyal medya üzerine gelişmeleri paylaşan bir haber sitesidir. Dijital Güvenlik, tarafsız ve veri odaklı haberler, yazılar, makaleler yayınlar.