Twitter daha güvenli internet için kolları sıvadı

#GüvenliİnternetGünü2020 ile hepimiz için daha iyi bir internet

Twitter olarak, 16 yıl sonra, #GüvenliİnternetGünü2020’yi (#SaferInternetDay2020) kutlamak ve herkes için daha iyi bir internet konusunda üzerimize düşeni yapmak için tüm dünyadaki ortaklarla çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.

Geçtiğimiz 12 ay boyunca, hizmetimizde kötü niyetli içerikle mücadelede küresel olarak önemli adımlar attık. Her zaman yapacak daha çok şey olacak, ancak anlamlı bir ilerleme kaydettik.

Önemli adımlarımız şunları içeriyor:

  • Kötüye kullanım için harekete geçtiğimiz 2 Tweet’den biri, Twitter’a gönderilen raporlara dayanmak yerine artık teknolojiyle proaktif bir şekilde ortaya çıkarılıyor – bu oran, 2018’de 5 Tweet’ten 1’iydi;
  • Twitter tarafından harekete geçilen hesaplarda %105’lik bir artış gördük (Bu hesaplar Twitter kurallarını ihlal ettiği için kilitlendi veya askıya alındı);
  • Kasım 2019’da, kullanıcıların Tweetleri için yanıtları gizleme seçeneğini küresel olarak başlattık – şimdi herkes Tweetleri için yanıtları gizlemeyi seçebilir.
  • Aralık 2019’da, ürünlerimizi, programlarımızı ve Twitter Kurallarımızı geliştirirken bize tavsiyede bulunmak için dünyanın dört bir yanından uzmanları ve kuruluşları bir araya getiren Güven ve Güvenlik Konseyimizi genişlettik ve çeşitlendirdik.
  • Geçen Salı günü, manipüle edilmiş içeriğe yönelik yeni bir kural açıkladık. İçlerinde paylaşılan içeriğin önemli ölçüde ve aldatıcı bir şekilde değiştirildiğine veya üretildiğine inandığımız Tweetleri 5 Mart’tan itibaren etiketlemeye başlayacağız. Etiketler, söz konusu içerikle ilgili saygın kaynaklardan ek bağlam sağlamak için bir Twitter anına bağlanacak.

Twitter’ı daha güvenli hale getirmek tek başına yapabileceğimiz bir iş değil – bu yüzden #GüvenliİnternetGünü2020’ye katılmak bizim için çok önemli. Bugün ve Şubat boyunca dünya genelinde, güvenlik ortakları ağımızla, rehberliklerini güçlendirmek, kampanyalarını desteklemek için reklamlara hibe vermek ve daha iyi bir internet oluşturmak amacıyla neler yapabileceğimiz konusunda iş birliği yapıyoruz. Güvenlik eğitimi veriyor ve 4 kıtadaki çalışmalarımızla ilgili sunumlar yapıyoruz ve günü anmak için küresel olarak etkinliklere katılıyoruz.

İlginizi çekebilir:  Twitter'dan uyarı: Parolanızı değiştirin!

Mexico City’de İnsan Hakları Savunucularını ve Gazetecilerini Koruma Mekanizması için bir güvenlik eğitimi vereceğiz. Hindistan’da, e-Raksha: Çocuklara Karşı Siber Suç, CyberPeace Vakfı ve UNICEF ile ilgileneceğiz. San Francisco’daki Genel Merkezimizde #ICANHELP (@icanhelp) lise öğrencileri için bir güvenlik atölyesi düzenleyeceğiz ve gençlere ve ailelere hizmet veren çeşitli sivil toplum kuruluşlarına dijital vatandaşlık eğitimi vermek için Common Sense (@commonsense) ile ortaklık yapacağız. Ayrıca etkinlik alanımızı San Francisco Birleşik Okul Bölgesi’nden (@SFUSDdot) 50 Dijital Öğrenme kolaylaştırıcısına açacağız ve Twitter eğitimcisi ile en iyi güvenlik uygulamalarını paylaşacağız.

Avrupa’da, Helsinki Merkez Kütüphanesi Oodi‘de bir eğitim düzenleyeceğiz; Brüksel’deki Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen Çocuklar İçin Daha İyi İnternet toplantısına katılacağız ve Dublin’deki uluslararası merkezimizde Webwise ortaklarımızla tüm vatandaşlar, özellikle de gençler için daha güvenli bir interneti tanıtmak amacıyla bir etkinlik düzenleyeceğiz. İngiltere’de, Twitter’da bulunan güvenlik araçları yelpazesi hakkında kısa videolar oluşturmak için 4 online liderle birlikte çalıştık. Amacımız, bu kişilerin hizmetle ilgili kendi deneyimleri ve kullandıkları güvenlik araçları.hakkında ürettikleri ilgi çekici içeriklerle daha geniş bir kitleye ulaşmak.

#GüvenliİnternetGünü (#SaferInternetDay) ve #GİG2020 (#SID2020) hashtagleri için özel bir emojiyle, on sekiz dilde daha güvenli bir internet etrafındaki konuşmaları teşvik ediyoruz.

Kaynak: Twitter

Yazar Hakkında

Dijital Güvenlik

Dijital Güvenlik, kişisel veri güvenliği, gizlilik, iletişim teknolojileri ve sosyal medya üzerine gelişmeleri paylaşan bir haber sitesidir. Dijital Güvenlik, tarafsız ve veri odaklı haberler, yazılar, makaleler yayınlar.